Najbliższe wydarzenia

Online:

Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości 

Muzeum

Harmonogram wywozu

Polecamy

Gmina Nowy Żmigród

Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Nowy Żmigród na lata 2017–2024

Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie uchwałą nr 222/4493/16 z 11 października rozstrzygnął konkurs dotacji na działania wspierające gminy w zakresie przygotowania programów rewitalizacji na terenie województwa podkarpackiego.

Gmina Nowy Żmigród uzyskała 95,5 pkt i tym samym znalazła się na 57 pozycji na liście projektów, które otrzymają dotację na opracowanie lub aktualizację programu. Przyznane dofinansowanie stanowi 90% wartości zadania.

 

logo rewitalizacja

Gmina Nowy Żmigród zakończyła postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy na kompleksowe opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Nowy Żmigród na lata 2017–2024. Wybrano ofertę firmy DELTA PARTNER Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych z siedzibą w Cieszynie, które zaoferowało wykonanie opracowania za kwotę 42 066,00 zł.

Rewitalizacja jest procesem rozwijania gminy, prowadzonym kompleksowo, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki. Ma na celu ożywienie społeczne oraz gospodarcze gminy, a także zwiększenie potencjału turystycznego i kulturalnego obszarów zdegradowanych. Podstawą wszystkich działań rewitalizacyjnych jest odpowiedź na problemy społeczne. Prace nad jej programem, a potem realizacja przedsięwzięcia przebiegać ma w ścisłej konsultacji z mieszkańcami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi.

Gmina Nowy Żmigród

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu lysagora.info stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

Kod antysapmowy
Odśwież