Najbliższe wydarzenia

Online:

Naszą witrynę przegląda teraz 119 gości 

Muzeum

Harmonogram wywozu

Polecamy

Gmina Nowy Żmigród

„Nie nowotworom u dzieci” Do Nowego Żmigrodu zawita Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda

fmrW dniach 11 i 12 września 2017 r. do Nowego Żmigrodu zawita Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda. Celem jego przybycia będzie przeprowadzenie Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci. Badaniami objęte będą dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Wykonują je radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych. W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.

 

Badanie USG dziecka jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że rozwój dziecka przebiega tak jak przebiegać powinien.

Podczas każdej akcji rodzice otrzymują dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki. Każdy taki przypadek to dowód, że badania profilaktyczne u zdrowych dzieci mają ogromny sens.

Więcej informacji można uzyskać na: https://www.frm.org.pl/pl.

fmr

Dotychczas w badaniach wzięło udział około 52 000 dzieci, zaś ambulans fundacji odwiedził już 233 miejscowości w Polsce. Nowy Żmigród, to kolejny przystanek ambulansu, który 11 i 12 września odwiedzi naszą gminę, na zaproszenie Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Suskiego oraz Wójta Gminy Grzegorza Bary. Wizyta Ambulansu nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc i zaangażowanie dr Marcina Inglota – jednego z lekarzy wykonującego badania, którego korzenie wywodzą się z Nowego Żmigrodu.

O terminie zapisów poinformujemy już niebawem.

PS

 

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu lysagora.info stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

Kod antysapmowy
Odśwież

 

 

Kontakt Redakcja Księga Gości Patronat Medialny Prawa Autorskie Cookies Regulamin Katalog Firm

___________________________________________________________________________________________________________

Copyright © 2007-2016 LysaGora.info - Wszelkie prawa zastrzeżone

stat4u