Najbliższe wydarzenia

Online:

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Muzeum

Harmonogram wywozu

Polecamy

Gmina Nowy Żmigród

Duże emocje towarzyszyły podczas XXVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy w Nowym Żmigrodzie (foto video)

Wczoraj (15.02) odbyła się XXVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy w Nowym Żmigrodzie. Głównym punktem obrad było podjęcie uchwał w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego w Gminie Nowy Żmigród.

Duże emocje towarzyszyły zebranym rodzicom, nauczycielom oraz Radnym od samego początku sesji. Przegłosowane projekty uchwał mają na celu obniżenie stopnia organizacyjnego Szkół Podstawowych w Desznicy, Łysej Gorze oraz w Makowiskach z obecnych VI klasowych do IV klasowych plus oddziały przedszkolne.

Zebrani na sesji mieszkańcy walczyli o powstanie w tych miejscowościach 8 klasowych szkół. Podając liczne argumenty w stronę Radnych oraz Wójta. Długa i wyczerpująca dyskusja trwała podczas obrony Szkoły Podstawowej w Łysej Górze. Niestety na nic zdały się podawane argumenty. Wszystkie trzy uchwały zostały przyjęte większością głosów. Oto jak głosowali Radni.

Podczas pierwszego głosowania o obniżenie stopnia organizacyjnego Szkoły Podstawowej w Desznicy 11 radnych było za 3 było przeciwko 1 wstrzymał się od głosu.

Podczas drugiego głosowania o obniżenie stopnia organizacyjnego Szkoły Podstawowej w Łysej Górze 12 radnych było za 3 było przeciwko 0 wstrzymało się od głosu.

Podczas trzeciego głosowania o obniżenie stopnia organizacyjnego Szkoły Podstawowej w Makowiskach 12 radnych było za 3 było przeciwko 0 wstrzymało się od głosu.


Uczniowie pozostałych klas ze Szkoły Podstawowej w Desznicy będą kontynuowali naukę w Kątach, z Łysej Góry w Nowym Żmigrodzie natomiast z Makowisk w Nienaszowie.

Obecnie do wyżej wymienionych szkół uczęszcza odpowiednia ilość uczniów:

Desznica: 17

Łysa Góra: 34

Makowiska: 28

Zapraszamy do obejrzenia urywków video z sesji.Teraz o zamiarze obniżenia stopnia organizacyjnego zostanie poinformowany kurator oświaty, który wyda stosowną opinię.

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu lysagora.info stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

Kod antysapmowy
Odśwież

 

 

Kontakt Redakcja Księga Gości Patronat Medialny Prawa Autorskie Cookies Regulamin Katalog Firm

___________________________________________________________________________________________________________

Copyright © 2007-2016 LysaGora.info - Wszelkie prawa zastrzeżone

stat4u