Najbliższe wydarzenia

Online:

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Muzeum

Harmonogram wywozu

Polecamy

Gmina Nowy Żmigród

I sesja Rady Gminy w Nowym Żmigrodzie: Piotr Suski przewodniczącym

Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Krośnie, w dniu dzisiejszym odbyła się I sesja nowo wybranej Rady Gminy w Nowym Żmigrodzie. Pierwsze obrady poprowadził najstarszy wiekiem radny – Maria Homlak. Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Nowym Żmigrodzie pogratulował nowo wybranym radnym,

a następnie wręczył zaświadczenia o wyborze. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni złożyli również ślubowanie.

 

 

Gratulacje radnym złożył także Wójt Gminy Krzysztof Augustyn, życząc by byli radnymi całej gminy, a nie poszczególnych miejscowości. Następnie złożył sprawozdanie o stanie gminy, podkreślając, że zostawia ją w bardzo dobrym stanie, zaznaczając zrealizowane inwestycje – wyremontowane domy ludowe i drogi, powstałe place zabaw i boiska, budowę kanalizacji, inwestycje w OSP, czy też wzorcowo rozwiązany problem dożywiania dzieci w szkołach. Przybliżył jednocześnie zakres rozpoczętych inwestycji i zadania na które szczególnie nowi radni powinni zwrócić uwagę.

Kolejnym punktem obrad był wybór Przewodniczącego Rady Gminy w Nowym Żmigrodzie. Zgodnie z obowiązującym prawem konieczne było powołanie Komisji Skrutacyjnej, w skład której weszły zaproponowane przez radnych następujące osoby: Alicja Rysz, Mateusz Smyka i Antoni Tomasik.

Do objęcia funkcji Przewodniczącego Rady zgłoszono 2 kandydatów: Piotra Suskiego i Mieczysława Woźniaka. W głosowaniu tajnym, po kilkukrotnym głosowaniu ze względu na równą liczbę głosów pomiędzy kandydatami, na Przewodniczącego wybrany został Piotr Suski.

Skład nowo wybranej Rady Gminy Nowy Żmigród na kadencję 2014–2018:

1. BARA Grzegorz Witold,

2. CZAJKOWSKI Tadeusz Andrzej,

3. HOMLAK Maria,

4. JANUSZ Krzysztof Mariusz,

5. KUDŁATY Piotr Michał,

6. LASKOWSKA Teresa Maria,

7. MROCZKA Andrzej Bolesław,

8. MUCHA Wioleta Edyta,

9. PIWOWARCZYK Stanisław Zygmunt,

10. RYSZ Alicja Grażyna,

11. SMYKA Mateusz Edmund,

12. STRZELEC Henryk,

13. SUSKI Piotr Grzegorz,

14. TOMASIK Antoni Adam,

15. WOŹNIAK Mieczysław.

 

Tekst: UG Nowy Żmigród / fot. własne

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu lysagora.info stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

Kod antysapmowy
Odśwież

 

 

Kontakt Redakcja Księga Gości Patronat Medialny Prawa Autorskie Cookies Regulamin Katalog Firm

___________________________________________________________________________________________________________

Copyright © 2007-2016 LysaGora.info - Wszelkie prawa zastrzeżone

stat4u