Najbliższe wydarzenia

Online:

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Muzeum

Harmonogram wywozu

Polecamy

Gmina Nowy Żmigród

Radny Mytarzy i Mytarki złożył ślubowanie

Sesja 25.02.201525 lutego br. w trakcie VI sesji Rady Gminy Nowy Żmigród wybrany w wyborach uzupełniających do Rady Gminy radny sołectw Mytarz i Mytarka – Łukasz Baran złożył uroczyste ślubowanie „obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców”.

Również podczas sesji Wójt Gminy Grzegorz Bara odczytał i wręczył mieszkańcowi Nowego Żmigrodu Hubertowi Palidrowi podziękowanie za osiągnięcia sportowe.

 

Sesja 25.02.2015

– Składam serdeczne podziękowanie za godne reprezentowanie Gminy Nowy Żmigród i gratuluję zdobycia Rajdowego Pucharu Polski w sezonie 2014. Życzę dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz zdobycia kolejnych tytułów mistrzowskich. Myślę, że Mała Ojczyzna jaką jest Gmina Nowy Żmigród może być dumna z takiego sportowca jak Pan.

Sesja 25.02.2015

W trakcie sesji radni przyjęli m.in. uchwały zatwierdzające statuty poszczególnych sołectw gminy. Na ich podstawie m.in.aby ubiegać się o funkcję sołtysa należy zarejestrować komitet wyborczy sołtysa w rejestrze komitetów wyborczych w Urzędzie Gminy Nowy Żmigród, natomiast głosowanie przeprowadzane będzie w lokalu obwodowej komisji wyborczej wyposażonej w urnę, w godzinach 8.00−18.00, w dniu ustawowo wolnym od pracy.

Zatwierdzono również „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Nowy Żmigród” na 2015 rok. Program ma zastosowanie w stosunku do zwierząt domowych, w szczególności psów i kotów. Zgodnie z programem bezdomne zwierzęta są wyłapywane, a opiekę weterynaryjną zapewnia lekarz weterynarii Wiktor Wiśniewicz, z którym gmina posiada stosowną umowę na wyłapywanie. Przyjęty dokument daje także gminie możliwość nieodpłatnego przekazania do adopcji bezdomnego zwierzęcia osobie bądź jednostce, która zapewni mu odpowiednią opiekę. W przypadku braku możliwości zapewnienia mu opieki, Gmina umieszcza zwierzęta w schronisku dla zwierząt.

Sesja 25.02.2015

W ramach zmian w budżecie gminy na bieżący rok zwiększone zostały środki na tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu w Gminie Nowy Żmigród w 2015 r. – z 118 tys. zł do 130 tys. zł.

W końcowej części obrad Wójt Gminy przekazał informacje nt. prac w okresie międzysesyjnym, m.in:

– rozstrzygnięto przetarg i podpisano umowę na wykonanie odwiertów studni głębinowych w miejscowościach Mytarka, Mytarz, Brzezowa, Grabanina, Skalnik, Łężyny, Stary Żmigród. Wybrano ofertę firmy: Serwis Robót Wiertniczych mgr inż. Grzegorz Knap, ul. Jana Pawła II 51, 38-450 Dukla, za kwotę 117 698,70 zł brutto;

– rozstrzygnięto przetarg na wykonanie remontu odcinka wodociągu oraz remontu częściowego ujęcia wodnego w miejscowości Nowy Żmigród oraz dostawę urządzeń wyposażenia oczyszczalni ścieków. Wybrano ofertę Konsorcjum Firm: Lider: Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger, 37-122 Albigowa 344; Partner: Usługowy Zakład Instalacji Wod.-Kan. CO i Gazu Roman Falger, 37-122 Albigowa 501, za kwotę 236 160,00 zł brutto oraz firmę: SUMER Motor Agregaty Prądotwórcze Spółka Jawna, 34-120 Andrychów, ul. Krakowska 5, za kwotę 54 890,00 zł brutto;

– trwają m.in. prace związane z remontem budynku Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Nowym Żmigrodzie oraz prace projektowe – Przebudowa Placu Zamkowego, ul. Kościelnej wraz z dojazdami i kanalizacją deszczową.

Sesja 25.02.2015

UG NOWY ŻMIGRÓD

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu lysagora.info stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

Kod antysapmowy
Odśwież

 

 

Kontakt Redakcja Księga Gości Patronat Medialny Prawa Autorskie Cookies Regulamin Katalog Firm

___________________________________________________________________________________________________________

Copyright © 2007-2016 LysaGora.info - Wszelkie prawa zastrzeżone

stat4u