Najbliższe wydarzenia

Online:

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 

Muzeum

Harmonogram wywozu

Polecamy

Gmina Nowy Żmigród

VII Sesja Rady gminy Nowy Żmigród - relacja

W dniu 15 kwietnia 2015 roku odbyła się VII. Sesja Rady Gminy Nowy Żmigród. Radni pracowali nad projektami kilkunastu uchwał. W pierwszej kolejności podjęto uchwały dotyczące przedłużenia udziału gminy w projekcie "Czas na aktywność w Gminie Nowy Żmigród" realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

W związku ze zmianami w zapisach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do Lokalnej Grupy Działania Nowa Galicja. Aby aktywnie pozyskiwać środki z PROW należy objąć Lokalną Strategią Działania grupę minimum 30 tysięcy osób - stąd potrzeba wstąpienia do LGD Nowa Galicja - powiedział Wójt Gminy Grzegorz Bara.

Radni zmienili również budżet gminy oraz uchwalili Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy na lata 2015 - 2023. Znalazły się w niej limity zobowiązań finansowych w związku z nowym zadaniem inwestycyjnym pn. "Budowa hali sportowej w Nowym Żmigrodzie".

Pod koniec sesji radni wysłuchali sprawozdań Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2014 rok, oraz sprawozdania z realizacji Rocznego Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Wójt Gminy poinformował o swoich działaniach w okresie międzysesyjnym, m.in. o podziale puli środków na kluby sportowe, kończącymi się pracami przy modernizacji ośrodka zdrowia oraz finale prac przy boisku sportowym w Łężynach.

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu lysagora.info stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

Kod antysapmowy
Odśwież

 

 

Kontakt Redakcja Księga Gości Patronat Medialny Prawa Autorskie Cookies Regulamin Katalog Firm

___________________________________________________________________________________________________________

Copyright © 2007-2016 LysaGora.info - Wszelkie prawa zastrzeżone

stat4u