Nielegalnie przekroczył granicę w Barwinku. Był wycieńczony, potrzebował pomocy medycznej

W poniedziałek 15 listopada po godzinie 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdezorientowanego i wycieńczonego mężczyzny, który miał się przemieszczać przez przygraniczną miejscowość Barwinek (gm. Dukla). Jak się okazało, mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę Polski. Potrzebował pomocy medycznej.

Mężczyzna został zauważony przez mieszkankę Barwinka, gdy wychodził z lasu. Przykuł uwagę kobiety, ponieważ wyglądał na bardzo osłabionego i wycieńczonego. Kobieta, która go zauważyła powiadomiła służby. 

- Wczoraj po godz. 15 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wycieńczonego mężczyzny w miejscowości Barwinek. Mężczyzna był zdezorientowany, nie posiadał przy sobie dokumentów. W związku z podejrzeniem nielegalnego przekroczenia granicy państwa, po zaopatrzeniu przez wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego, mężczyzna został przekazany do dyspozycji Straży Granicznej. - relacjonuje asp. szt. Paweł Buczyński, rzecznik prasowy KMP w Krośnie. 

Kontakt z młodym mężczyzną był utrudniony. Nie można było się z nim łatwo porozumieć w żadnym języku. Dopiero dzięki translatorowi, udało się z nim porozumieć. Według jego relacji jest obywatelem Syrii i zamierzał kontynuować wędrówkę do Niemiec. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość. 

- Obecnie trwają czynności związane z jego identyfikacją - mówi mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę w Barwinku. Był wycieńczony, potrzebował pomocy medycznej

Krosno112.pl