Pożar samochodu. Wewnątrz zwęglone zwłoki 63-latka

Podkarpacka Kronika Policyjna. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny pożaru volkswagena, do którego doszło w sobotni wieczór w Bukowsku w powiecie sanockim. Po ugaszeniu ognia, na tylnym siedzeniu pojazdu, znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny.

W sobotę 5 lutego około godz. 20:30, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze samochodu, stojącego na poboczu drogi w miejscowości Bukowsko. Po ugaszeniu volkswagena, wewnątrz, na tylnym siedzeniu ujawniono zwęglone zwłoki 63-letniego mężczyzny, mieszkańca tej miejscowości.

- Policjanci ustalili właściciela auta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna odwiedził swoich znajomych i po zakończonym spotkaniu wyszedł od nich i miał wrócić do domu, jednak tam nie dotarł. Wsiadł do samochodu należącego do znajomej, u której był i prawdopodobnie zasnął. Do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia zostały zatrzymane dwie osoby, u których 63-latek tego wieczoru był. - relacjonuje kom. Ewelina Wrona z biura prasowego KWP Rzeszów.

O akcji informują też strażacy z OSP KSRG Bukowsko (kliknij):
- W czasie zebrania sprawozdawczego zawyła syrena do pożaru samochodu. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu akcji ratowniczo-gaśniczej w aucie zastajemy zwłoki... działania trwały ponad 3 h. Ponownie wezwano nas, by dostarczyć oświetlenia i agregatu potrzebnego podczas czynności policji i prokuratury.
Na miejscu pracowali policjanci, prokurator oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Ich analiza pozwoli wyjaśnić okoliczności tego tragicznego pożaru. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.
 
Na miejscu działania prowadzili:
  • JRG Sanok
  • OSP Bukowsko
  • Komendant Powiatowy PSP w Sanoku
  • KPP Sanok
  • Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe
  • Prokuratura Rejonowa w Sanoku

Pożar samochodu w Bukowsku. Wewnątrz zwęglone zwłoki 63-latka

Krosno112.pl