Policyjne patrole konne w walce z dewastacją pól i lasów

 Policjanci na koniach pełnili służbę na terenie gminy Korczyna. Ich zadaniem jest przeciwdziałanie dewastacji pól uprawnych, łąk oraz leśnych szlaków turystycznych przez miłośników off-roadu. Podczas działań, policjanci zatrzymali dwóch młodych motocyklistów, których pojazdy nie były zarejestrowane i nie posiadały obowiązkowego ubezpieczenia.

Niszczenie pól uprawnych oraz rozjeżdżanie szlaków turystycznych przez kierujących pojazdami terenowymi staje się coraz bardziej powszechnym problemem. Niedawno, opinię publiczną zbulwersowało bezmyślne zachowanie motocyklisty, który pędząc swoim jednośladem przez świeżo obsiane pole, bezpowrotnie niszczył sadzonki zbóż.

W celu przeciwdziałania tego typu zdarzeniom, na terenie powiatu krośnieńskiego do służby kierowane są policyjne patrole konne. Wczoraj, policyjni jeźdźcy pojawili się w Korczynie. Mundurowi patrolowali wielohektarowe połacie pól uprawnych oraz drogi dojazdowe do miejsc szczególnie zagrożonych dewastacją przez kierujących quadami oraz motocyklami crossowymi.

Przed godziną 15, na pograniczu Krościenka Wyżnego i Korczyny, policyjny patrol konny zatrzymał do kontroli dwóch motocyklistów. Okazało się, że kierujący jednośladami typu cross, to mieszkańcy gminy Miejsce Piastowe w wieku 15 i 16 lat. 

W trakcie kontroli okazało się, że motocykle nie są zarejestrowane oraz nie posiadają obowiązkowego ubezpieczenia. Nastolatkowie zostali przekazani pod opiekę przybyłych na miejsce rodziców oraz poinformowani o skierowaniu ich sprawy do sądu.     

W najbliższych tygodniach policyjne patrole konne można będzie spotkać nie tylko w Korczynie, ale również na terenie innych miejscowości naszego regionu.

Funkcjonariusze na koniach pełnią służbę w trudno dostępnych terenach, w rejonie niestrzeżonych kąpielisk, a także na szlakach turystycznych.

Policyjna obecność w lasach podnosi poziom poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających na łonie natury oraz przeciwdziała zjawisku kłusownictwa, kradzieży drewna oraz innych przejawów szkodnictwa leśnego.

303 243363

KPP Krosno