Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia amunicji z czasów II Wojny Światowej

Przez cały weekend, policjanci z jasielskiej komendy zabezpieczali miejsce odnalezienia amunicji z czasów II Wojny Światowej. Łącznie na terenie prywatnej posesji w Jaśle saperzy odnaleźli 18 pocisków artyleryjskich. Niebezpieczne znalezisko zostanie zutylizowane na wojskowym poligonie.

W miniony piątek, około godziny 16, dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał informację o znalezieniu amunicji pochodzącej najprawdopodobniej z czasów wojny. Skierowani na miejsce policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego jasielskiej komendy, potwierdzili to zgłoszenie. Na terenie prywatnej posesji przy ul. Rolniczej w Jaśle, podczas prac ziemnych, operator koparki wydobył z ziemi pocisk artyleryjski o długości 60 cm. Ponieważ zachodziło podejrzenie, że w tym rejonie może znajdować się więcej amunicji z czasów wojny, policjanci zabezpieczyli ten teren do czasu przyjazdu saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. 

Żołnierze z patrolu saperskiego podczas sprawdzenia tego rejonu odnaleźli łącznie 18 pocisków artyleryjskich. Dzisiaj przed południem niebezpieczne materiały wybuchowe zostały zabezpieczone przez żołnierzy i trafiły na poligon, gdzie zostaną zutylizowane. 

Pamiętajmy!!!

Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także kategorycznie nie wolno wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu. Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym Policję.

303 243876

KPP Jasło