Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie

Jednym z turniejów jaki został zorganizowany w dniu 18 stycznia 2014 roku był Gminny Turniej Tenisa Stołowego o puchar dyrektora GOK Jerzego Dębca. Turniej rozgrywany był systemem do dwóch przegranych meczy zgodnie z obwiązującymi przepisami PZTS. W zawodach tenisowych udział wzięło 16 zawodników z terenu naszej gminy. Zwodnicy rywalizowali na trzech przygotowanych przez organizatora stołach. Po zaciętej ale sportowej rywalizacji w kategorii młodzik zwyciężył Jakub Jurusik z Mytarzy przed Dawidem Tockim z Brzezowej, Damianem Kostrząbem oraz Krystianem Kurdzielem obaj z Nowego Żmigrodu.

W kategorii Open zwyciężył Adam Durał z Mytarki przed Damianem Dębcem i Dawidem Pawlukiem z Noego Żmigrodu oraz Piotrem Cieklińskim z Brzezowej. Zawodnicy otrzymali z rąk dyrektora GOK dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Dart inaczej zwany rzutkami do celu był przedmiotem II Mistrzostw Gminy Nowy Żmigród, który został rozegrany w dniu 18 stycznia o godzinie 16.00 w Sali GOK. Turniej w którym uczestniczyło 18 zawodniczek i zawodników rozegrany został w dwóch fazach. W pierwszej fazie wszyscy zawodnicy rzucali sześć serii po trzy rzuty.

Suma wyników w poszczególnych rzutach została policzona i podana na tablicy wyników. Po pierwszej fazie eliminacyjnej czterech najlepszych zawodników przedostało się do finału. Byli to: Przemysław Lentner, Damian Dębiec, Dawid Pawluk oraz najmłodszy z nich Michał Sowa. W serii finałowej zawodnicy wykonali sześć serii po trzy rzuty.

Zwyciężył Przemysław Lentner, który uzyskał 330 pkt, drugi był Michał Sowa z 260 pkt, trzeci był Piotr Piekuś z 219 pkt a czwarte miejsce zajął Damian Dębiec z 195 pkt. Te zawody były zawodami wielopokoleniowymi oraz rodzinnymi. Startował zawodniczki i zawodnicy jak również młodsza i starsza młodzież oraz dorośli. Zawodnicy otrzymali z rąk dyrektora GOK Jerzego Dębca puchary,dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Dzięki operatywności Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie mieszkańcy naszej gminy mogli w sali GOK obejrzeć maraton filmowy składający się z czterech projekcji. Możliwe to było dzięki nawiązaniu współpracy z Kinem Orang. Mieszkańcy mogli obejrzeć filmy i bajki w dużej jakości obrazu 3D. Dzieci o godzinie 13.00 19 stycznia mogły oglądnąć bajkę pod tytułem ,,Skubani”. Rodzice chętnie przyprowadzili swoje pociech i razem z nimi w okularach jakości 3D oglądały super produkcję bajkową. O godzinie 15.00 odbyła się projekcja filmu ,, Biegnij chłopcze przedstawiający historię młodego Żyda podczas okupacji niemieckiej. Film oparty na fakcie autentyczny. Następnie o godzinie 17.00 wyświetlony był film pt. ,, 47 Roninów”. Największym zainteresowaniem wśród widowni cieszył się film pt. ,,Pod mocnym aniołem”. Film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego opowiada o patologii społecznej jakom jest nadużywanie alkoholu i skutki jego spożywania. W rolach głównych zagrali: Robert Więckiewicz, Julia Kijowska oraz plejada polskich aktorów. Mamy nadzieję, że stworzenie możliwości obejrzenia filmów na miejscu jest wygodne i społecznie pożyteczne. Będziemy się starali by jeszcze niejednokrotnie taki pokaz filmów zagościł do naszej gminy.