Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie miejscem pełnym uśmiechu

Dodatkowo każdy mógł obejrzeć prace wykonane przez uczestników ŚDS w Nowym Żmigrodzie oraz uczestników innych Środowiskowych Domów.W tym dniu uczestniczyły też dzieci i młodzież ze Szkół w Nowym Żmigrodzie. Dzień Otwarty to realizacja  idei służącej integracji społeczeństwa lokalnego z osobami niepełnosprawnymi.

 

Dzień Otwarty był połączony z I edycją konkursu pt. "Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem". Celem tej inicjatywy była promocja zachowań proekologicznych, a tym samym piękna naszej Małej Ojczyzny. Motywem przewodnim prac był plastik i dar natury - dynia. W konkursie wzięli  dział Uczestnicy  z zaproszonych Środowiskowych Domów Samopomocy: Przysiek, Krosna ul. Generała Hallera, Krosno ul. Kletówka, Cergowej, Gorlic ul. Michalusa oraz  mieszkańcy Dom Pomocy Społecznej w Folusza.

Podczas tego spotkania przybyłych gości rozbawił występ kabaretowy przygotowany przez uczestników i pracowników z           ŚDS w Nowym Żmigrodzie, a na zakończenie można było posłuchać jak gra i śpiewa zespół  młodzieżowy z Ogniska Muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie.

Środowiskowy Dom Samopomocy pragnie złożyć podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli Nas w przygotowaniu  tego Dnia.

Sponsorami byli:

Starostwo Powiatowe w Jaśle, Wójt Gminy Nowy Żmigród, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie, Biuro poselskie Europoseł Elżbiety Łukacijewskiej,  Biuro poselskie Marka Rząsy, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj,  Bank Spółdzielczy w Rymanowie oddział w Nowym Żmigrodzie,  Zajazd pod "Małym Laskiem” - Kąty, Rodzice i opiekunowie Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie, Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jaśle -Józef Biernacki, Firma OMEGA COMPUTER G. Jaszczor, D. Maziarz Sp.J z Jasła, Kwiaciarnia "U Renaty" – Nowy Żmigród.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą dobrą współpracę. Chcielibyśmy w szczególny sposób podziękować również wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, sprawiło nam to wielką radość.

Dzień Otwarty odbywał się pod hasłem: "Nie liczy się co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie". Słowa Matki Teresy z Kalkuty  pasują do tego co robimy i co chcemy zaoferować innym, bo wiemy, że  osoby z zaburzeniami psychicznymi, mają niesamowitą wrażliwość i potrzebują naszego wsparcia.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie.