Wojewódzki finał konkursu "Dzielnicowy Roku"

 

 

Wczoraj od rana na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie trwały zmagania o miano najlepszego policjanta dzielnicowego na Podkarpaciu. Wojewódzkie eliminacje konkursu rozpoczął pisemny test z wiedzy policyjnej. Test składał się z 60 pytań i obejmował m.in. tematykę zapobiegania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także wiele innych zagadnień z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej ukierunkowanej na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną.

W kolejnym etapie zmagań o miano Dzielnicowego Roku funkcjonariusze musieli się wykazać umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Pod czujnym okiem komisji konkursowej trzeba było zaprezentować znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań tych problemów.

W wojewódzkim finale konkursu udział wzięli dzielnicowi, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach powiatowych - w sumie 4 policjantki i 38 policjantów dzielnicowych. Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach najlepszym policjantem dzielnicowym na Podkarpaciu okazał się st. asp. Grzegorz Czapiga z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Drugie miejsce zajął asp. Edward Misiołek z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. To oni będą reprezentować podkarpackich Policjantów w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w dniach 26-27 listopada w Szkole Policji w Katowicach. St. asp. Grzegorz Czapiga z Mielca w Policji pracuje od 15 lat. Dzielnicowym został 11 lat temu. Asp. Edward Misiołek służbę rozpoczął 22 lata temu. Dzielnicowym jest od 4 lat. Pracuje w Komisariacie Policji w Nowym Żmigrodzie wraz z asp. Robertem Zoła, który w zmaganiach konkursowych zajął III miejsce.

Puchary i nagrody w imieniu Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Zdzisława Stopczyka oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów aspiranta sztabowego Józefa Bąka, wręczył zwycięzcom Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie podinspektor Piotr Kluz. Nagrody najlepszym dzielnicowym w imieniu Władysława Ortyla - Marszałka Województwa Podkarpackiego wręczył Jarosław Reczek - Dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

 

KPP JASŁO