Finał Pucharu Smoka MTB w Kątach za nami ! (foto)

Pogoda tego dnia sprzyjała kolarzom i na starcie stanęło blisko 100 zawodników!

Impreza przyciągnęła wielu cyklistów ścigających się w najważniejszych wyścigach w Polsce nie zabrakło również kolarzy lokalnych, a nawet początkujących amatorów chcących spróbować przygody z tą wymagającą dyscypliną sportu. Do rywalizacji zostały przygotowane cztery trasy przystosowane do wieku kolarzy. Trasy różniły się długością oraz trudnością techniczną. W zawodach rywalizowali kolarze w każdym wieku od najmłodszej kat. do lat 6 po najstarszą powyżej 50 lat.

Najpierw swoje wyścigi miały dzieci w kategorii do 6 lat i do 8 lat. które miały do przejechania 150m. i 250m. Potem już na trasie rundy liczącej 1700 metrów rywalizowali starsi w różnych kategoriach wiekowych. Na najdłuższej pętli liczącej blisko 4 km. rywalizowali zawodnicy powyżej 13 roku życia. Mieli do pokonania od 1 do 4 pętli.

Zawody o "Puchar Smoka" zostały zorganizowane przez Urząd Gminy w Nowym Żmigrodzie. Za przygotowanie trasy oraz sędziowanie odpowiedzialny był Kamil Cygan oraz Jakub Gryzło, komentatorem zawodów był Wiktor Wiśniewicz biuro zawodów obsługiwali pracownicy Urzędu Gminy.

Pyszne posiłki regeneracyjne przygotowało Koło Gospodyń wiejskich w Kątach.

Patronat medialny nad imprezą objęli: www.nowyzmigrod24.pl www.wirtualnejaslo.pl www.mtb-xc.pl www.jaslo4u.pl Trendy Radio oraz Gazeta Fakty Jasielskie.