Drogi ósmoklasisto - Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie zaprasza !

Jesteś osobą spokojną i opanowaną, a może ciągle rozpiera Cię energia i potrzebujesz nowych aktywności? W tegorocznej ofercie edukacyjnej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie na pewno znajdziesz coś dla siebie. Swoje zainteresowania i pasje możesz rozwijać na wielu kierunkach.

Jeżeli chcesz pomagać ludziom, potrafisz odnaleźć się w trudnej sytuacji wybierz kierunek promedyczny. Da Ci to podstawy, aby w przyszłości realizować się, jako ratownik medyczny. Jeżeli potrafisz rozmawiać z ludźmi, jesteś ciekawy drugiego człowieka, możesz kształcić się na kierunku dziennikarskim. A może kosmetologia? Idealny będzie kierunek kosmetyczno - menadżerski. Bardzo dzisiaj popularny, po którym poznasz tajniki tego zawodu i będziesz mógł w przyszłości pracować na własny rachunek.

Poza tym w ofercie naszej szkoły znajdziesz jeszcze kierunki takie jak - technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, czy fryzjer z innowacją kosmetyczną. A jeżeli chcesz dać sobie trochę czasu i w przyszłości wybrać zawód możesz przyjść na kierunek ogólny. Nowością w naszej ofercie jest Oddział Przygotowania Wojskowego.

Fantastyczny kierunek pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Zajęcia odbywają się zarówno w szkole, jak i w terenie. Obozy szkoleniowe, zajęcia z samoobrony, karate, obrona przed atakiem z użyciem niebezpiecznych narzędzi, użyciem środków przymusu bezpośredniego, wyjazdy  na strzelnicę, strzelanie z broni pneumatycznej krótkiej i długiej, strzelanie dynamiczne. To tylko niektóre z zajęć, w których będziesz brać udział.

Szkoła prowadzi również nabór na kierunek wojskowo-policyjny. Obok zajęć z wojskowości będziesz mieć okazję do poznania podstaw kryminalistyki z zakresu daktyloskopii, nauczysz się jak zdejmować odciski palców, jak znajdować ślady i jak je zabezpieczyć. Portret pamięciowy? Nic trudnego!

Zatem wybieraj. Zajrzyj na naszą stronę internetową http://www.lonowyzmigrod.pl/,

zapoznaj się ze szczegółami rekrutacji i rozpocznij przygodę swojego życia. Zapraszamy!

A.L.

LO Nowy Żmigród