Tempo Nienaszów ukarane. Zespół przez rok nie będzie mógł rozgrywać meczów na własny stadionie

 W miniony poniedziałek zespół orzekający w Krośnie Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej po blisko trzygodzinnym posiedzeniu podjął decyzję w sprawie skandalicznych wydarzeń, do jakich 24 kwietnia br. doszło na stadionie piłkarskim w Nienaszowie. Tempo postanowiło dobrowolnie poddać się karze. Seniorzy przez rok nie będą mogli rozgrywać meczów na własnym boisku. Co więcej, na klub z Nienaszowa została nałożona kara pieniężna w wysokości 2 tys. zł za skandowane przez jednego z kibiców hasła o charakterze antysemickim.

ecyzja związku jest wypadkową wydarzeń, do jakich 24 kwietnia br. doszło podczas oraz po zakończeniu meczu pomiędzy Tempem Nienaszów a Czarnymi Jasło. W trakcie spotkania miejscowi kibice kierowali w stronę arbitra oraz zawodników Czarnych Jasło obraźliwe słowa. Z trybuny zlokalizowanej przy budynku klubowej dało się również słyszeć antysemickie okrzyki. Do eskalacji agresywnych zachowań doszło po końcowym gwizdku sędziego, kiedy to jeden z kibiców uderzył piłkarza Czarnych Jasło schodzącego z murawy do szatni. Na stadionie w Nienaszowie musiała interweniować policja. Zawodnik, który ucierpiał w zdarzeniu trafił do szpitala. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w artykule – „Kibic uderzył piłkarza Czarnych Jasło. Policja poszukuje napastnika”.  

Po wnikliwej analizie materiału dowodowego, w miniony poniedziałek (9 maja br.) zebrał się zespół orzekający w Krośnie Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Posiedzenie trwało blisko trzy godziny. Stawili się na nim przedstawiciele Tempa Nienaszów oraz sędziowie asystenci. Sędzia główny spotkania pomiędzy Tempem Nienaszów a Czarnymi Jasło oraz obserwator z ramienia związku na ten meczu, z przyczyn osobistych nie mogli wziąć w nim udziału. Na wezwanie nie odpowiedzieli przedstawiciele klubu JKS Czarni 1910 Jasło.

Tempo Nienaszów złożyło wniosek o dobrowolne poddanie się karze. – Klub Tempo Nienaszów dobrowolnie poddał się odpowiedzialności dyscyplinarnej. Zgodnie z art. 140 § 2 oraz art. 137 regulaminu dyscyplinarnego, który mówi o tym, że obwiniony, w każdej chwili może dobrowolnie poddać się odpowiedzialności dyscyplinarnej, postępowanie przerwano, po czym uzgodniono wysokość proponowanej kary z wysokością kar, które przewiduje regulamin dyscyplinarny PZPN. W związku z art. 64 i art. 67 tegoż regulaminu klub Tempo Nienaszów został ukarany karą łączną zakazu rozgrywania meczów przez drużynę seniorów na stadionie w Nienaszowie. Najbliższe mecze zespół może rozgrywać w odległości, co najmniej 10 kilometrów od siedziby klubu. Za okrzyki o charakterze antysemickim Na Tempo nałożono również dodatkową karę pieniężną w wysokości 2 tys. zł za okrzyki antysemickie kibiców – wyjaśnia Grzegorz Michalski, przewodniczący Wydziału Dyscypliny OZPN Krosno.

Kary liczone będą poczynając od 24 kwietnia 2022 r. Oznacza to, że seniorzy Tempa Nienaszów do kwietnia przyszłego roku mogą zapomnieć o rozgrywaniu spotkań na murawie własnego stadionu.

Jaslo4u.pl