Zwycięstwo SP Nowy Żmigród w Turnieju Lekkoatletycznym o Puchar Wójta Gminy Osiek Jasielski

 
13 czerwca 2022 roku w Osieku Jasielskim odbyły się zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Otylia Baran, Anna Olearska, Eliza Zoła, Amelia Żarnowska,  Zuzanna Krowicka,  Maja Dąbrowska,  Sebastian Źrebiec,  Miłosz Merchwa,  Wiktor Kania i Szymon Miśkowicz.

W turnieju brały udział szkoły: Szkoła Podstawowa w Osieku Jasielskim, Szkoła Podstawowa w Samoklęskach, Szkoła Podstawowa w Zawadce Osieckiej, Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie.

Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 60m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lek. 3 kg, bieg sztafetowy 4X 400m dziewcząt i chłopców.

O końcowym wyniku decydowała suma punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach  przez zawodniczki i zawodników z poszczególnych szkół.  

Po podliczeniu wyników zawodów  kolejność przedstawia się następująco :

I miejsce SP Nowy Żmigród,

II miejsce SP Osiek Jasielski,

III miejsce  SP Samoklęski,

IV miejsce SP Zawadka Osiecka.

Nasi reprezentanci spisali się znakomicie walcząc z upałem i rywalami a najlepszą lekkoatletką  turnieju została Otylia Baran ze Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie. Dla  wszystkich zawodników podziękowania i  wielkie brawa. Opiekunami naszej drużyny byli panowie: Stanisław Zoła i Antoni Hućko.

3788

3789

3795

3790