Ruszyły zapisy! Sprawdź się sportowo na rowerze w Łysej Górze

Miłośniku jazdy na rowerze to coś dla Ciebie! Ruszyły zapisy na tegoroczny "Puchar Smoka". Serdecznie zapraszamy przede wszystkim najmłodszych już od 1 roku życia. Zawody podzielone są na 20 kategorii wiekowych.

Zawody rowerowe "Puchar Smoka" organizowane są od 1998 roku przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie oraz Gminę Nowy Żmigród. Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa górskiego i turystyki rowerowej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz integracja amatorów jazdy na rowerze.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 30 kwietnia. Start i meta będą znajdowały się na terenach obok Domu Ludowego w Łysej Górze.  Trasa przebiegać będzie przez malownicze tereny Łysej Góry. 

Zawodnicy będą rywalizować ze sobą w różnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, z różnym stopniem trudności. Dla najmłodszych przygotowane będą trasy od 100-200 metrów. Dla starszych kategorii trasa licząca około 2 km. Dla najstarszych trasa około 5 km. Zawodnicy trasę będą pokonywać kilkukrotnie w zależności od kategorii wiekowej.  

Została uruchomiona rejestracja online. Szczegółowe regulaminy zawodów oraz link do modułu zapisów można znaleźć na stronie https://tiny.pl/w88wd oraz www.pucharsmoka.pl 

smok23