Czechy vs Polska – zapowiedź meczu!

 

Po 3 miesiącach przerwy nasza kadra wraca do gry! Czas to otwarcie nowego rozdziału, w którym reprezentację Polski poprowadzi Fernando Santos. Debiut portugalskiego trenera odbędzie się już w najbliższy piątek, kiedy to biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Czechami. Kto jest faworytem tego spotkania w opinii zakładów bukmacherskich?

czechy vs polska zapowiedz meczu

Nowy trener = nowa gra?

Nie ma wątpliwości, że zmiana na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski po ujawnieniu afery premiowej była jedynym słusznym rozwiązaniem. Czesław Michniewicz zrealizował postawione przed nim zadania, jednak styl gry pozostawiał wiele do życzenia. Ostatecznie to jednak kwestie poza boiskowe zdecydowały o tym, że prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie miał wyjścia i musiał zakończyć z nim współpracę. Nowym selekcjonerem naszego zespołu narodowego został Fernando Santos, czyli doświadczony szkoleniowiec z Portugalii. Ma on na swoim koncie doświadczenie w prowadzeniu Grecji czy też właśnie kadry swojego kraju, z którą udało mu się sięgnąć po mistrzostwo Europy. Fakt, że pracował tam z Cristiano Ronaldo, z pewnością pomoże mu w relacji z Robertem Lewandowskim.

Reprezentacja Portugalii pod wodzą tego trenera występowała w ustawieniu z czwórką obrońców. Polacy w ostatnim czasie również korzystali właśnie z takiego zestawienia taktycznego. Można więc zakładać, że w rywalizacji z Czechami zagramy właśnie w takim ustawieniu.

Nowy trener naszego zespołu to również okazja dla nowych piłkarzy, którzy wcześniej nie byli powoływani. Już na pierwszym zgrupowaniu mamy kilka niespodzianek, a jedną z nich jest nieobecność Grzegorza Krychowiaka i Kamila Glika. Czy brak liderów okaże się strzałem we własną stopę podczas pierwszego zgrupowania? A może nowy selekcjoner chce iść w inną stronę i budować drużynę na młodszych fundamentach?

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski w ostatnich latach bardzo dobrze spisywała się w eliminacjach do wielkich turniejów. Przypomnijmy, że piłkarze naszego zespołu od 2016 roku awansowali na wszystkie wielkie imprezy. Tym samym analitycy zakładów bukmacherskich nie mają wątpliwości, że również uda nam się wywalczyć przepustkę do euro 2024 za naszą zachodnią granicą. Biorąc pod uwagę, jak wygląda nasza grupa po losowaniu i zestawiając to z innymi, trzeba przyznać, że mieliśmy sporo szczęścia. Polska jest zdecydowanym faworytem do awansu, a nawet zwycięstwo w całej grupie.

Pierwszym poważnym sprawdzianem dla naszego zespołu będzie już piątkowa rywalizacja z Czechami. Zakłady bukmacherskie wskazują, że właśnie ten przeciwnik będzie naszym najtrudniejszym rywalem. Dodatkowo najbliższe starcie odbędzie się na wyjeździe, co również podnosi poprzeczkę trudności.

Tak naprawdę nie wiadomo, w jakiej dyspozycji będzie reprezentacja Polski podczas pierwszego spotkania pod wodzą nowego trenera. Pewne jest za to, że minie trochę czasu, zanim piłkarze dostosują się do nowej myśli taktycznej.

Od dłuższego czasu w polskich mediach trwa dyskusja na temat formy Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Polski miał problemy w ostatnich meczach ligowych, aby strzelić bramkę dla swojego zespołu. Lewy zaprezentował się jednak z całkiem niezłej strony, jeśli chodzi o spotkanie z Realem Madryt. Polak znacząco przysłużył się do zdobycia 2 gola, a dodatkowo był aktywny podczas całej rywalizacji i oddał kilka groźnych strzałów. Nie ma wątpliwości, że obecnie nie jest w najwyższej formie, jednak po kim, jak po kim, ale akurat po nim można się spodziewać odpowiedniej dyspozycji w meczu z reprezentacją Czech.

polska statystyki superbet zaklady bukmacherskie

Polska – statystyki:

 

  • Polacy w ostatniej rywalizacji przegrali z reprezentacją Francji.
  • Polska przegrała 2 ostatnie spotkania dwiema bramkami.
  • Polska strzeliła tylko 3 bramki w 4 ostatnich rywalizacjach.
  • Polacy są niepokonani w 2 ostatnich meczach wyjazdowych o stawkę.
  • Polska strzelała przynajmniej jednego gola w 7 ostatnich meczach wyjazdowych.

Niewygodny rywal na początek

Pierwszym rywalem reprezentacji Polski pod wodzą Fernando Santosa będą Czechy. Nasi południowi sąsiedzi nie zakwalifikowali się do ostatniego mundialu w Katarze, jednak również rywalizowali w barażach, podobnie jak nasza drużyna. Sęk w tym, że nie udało im się wygrać wyjazdowego spotkania ze Szwecją. Ogólnie Czesi są jednak zespołem, który można określić mianem drużyny na podobnym poziomie do naszego. Być może nie mają takich indywidualności, jakie występują w naszej kadrze, jednak mają kolektyw.

Czesi w ostatnich meczach o stawkę rywalizowali w ramach Ligi Narodów. Zmagania w najwyższej dywizji nie potoczyły się jednak po ich myśli, ponieważ w 6 rywalizacjach zanotowali aż 4 porażki. Warto również podkreślić, że dwukrotnie zmierzyli się z reprezentacją Portugalii prowadzoną przez Fernando Santosa i nie mają z tych meczów pozytywnych wspomnień. Miejmy nadzieję, że nowy selekcjoner Polski ustrzeli hat-tricka już w najbliższy piątek.

Jeśli szukać gdzieś atutów tego zespołu, to bez wątpienia reprezentacja Czech lepiej spisywała się w meczach przed własną publicznością. Z 9 ostatnich spotkań rozgrywanych na swoim boisku Czesi zanotowali tylko jedną przegraną właśnie z reprezentacją Portugalii prowadzoną przez Fernando Santosa. Była to jednak bolesna porażka, ponieważ stracili w tym meczu aż 4 bramki.

czechy statystyki superbet zaklady bukmacherskie

Czechy – statystyki:

 

  • Czesi w 2 ostatnich meczach domowych nie zaliczyli wyniku btts.
  • Reprezentacja Czech wygrała tylko jedno z 3 ostatnich spotkań przed własną publicznością.
  • Czesi wygrali ostatni mecz domowy z Polską w 2009 roku.
  • W ciągu ostatniego roku Czesi przegrali tylko jedno spotkanie domowe.
  • 4 ostatnie spotkania domowe tego zespołu to wyniki +2,5 gola.

Zakłady bukmacherskie

Faworytem najbliższej rywalizacji jest reprezentacja Czech. Zakłady bukmacherskie online wystawiając kursy na to spotkanie, zwróciły przede wszystkim uwagę na atut własnego boiska, który stoi po stronie gospodarzy. Polacy mają jednak niezłe statystyki z ostatnich meczów wyjazdowych o stawkę. Biało-czerwoni nie przegrali zarówno w delegacji z Walią, jak również z Holandią. W zasadzie naszą jedyną wpadką pod wodzą Czesława Michniewicza, jeśli chodzi o spotkanie rozgrywane na wyjeździe była porażka z Belgią. Polacy mają za to serię 11 kolejnych delegacji z przynajmniej jednym trafieniem. W piątkowym meczu możesz obstawić między innymi, że oba zespoły strzelą gola, co jest bardzo prawdopodobne.

O lokalnym sporcie więcej przeczytasz w specjalnej sekcji SPORT.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 

Artykuł Sponsorowany