grzegorzbara24

grzegorzpers24 1

Wisłoka Nowy Żmigród wygrywa z Brzezówką 5:1 [ZDJĘCIA]

Żaden mecz rundy jesiennej nie utkwił nam tak mocno w głowie jak ten z LKS Brzezówka, w którym to zanotowaliśmy jak dotąd swoją jedyną porażkę i to przed własną publicznością. Do Brzezówki jechaliśmy po 3 punkty, ale też po to, aby udowodnić sobie, że tamten wynik był tylko błędem przy pracy.

Boisko swoimi proporcjami przypomina te z Błażkowej, gdzie jest ono bardzo wąskie i stąd też rywal obiera taktykę „długich piłek” na napastników. Takiej gry przeciwnika się spodziewaliśmy, ale trzeba jednak oddać piłkarzom Brzezówki to, że do samego końca próbowali grać w piłkę, a nie stosować taktyki typu „laga”. Nam na takich małych boiskach gra się trudniej, niemniej jednak angielska pogoda, która dzisiaj nas przywitała dała nam kilka atutów, które bezwględnie wykorzystaliśmy. Warunki były idealne do oddawania strzałów z dystansu i tak też wpadła pierwsza bramka, kiedy to Kuba Cyran uderzył futbolówkę z okolic szesnastki. Zaraz po nim do bramki trafia Łukasz Baran i od tego momentu całkowicie zaczynamy kontrolować mecz, który do końca już przebiegał pod nasze dyktando. W pierwszej połowie do bramki rywala, popisując się pięknym strzałem, trafił jeszcze Paweł Nawracaj, a wynik na 0:4 ustalił Kuba Cyran.

Druga odsłona to znowu cios zadany przez Wisłokę i - trochę kuriozalny - gol Huberta Źrebca, gdzie bramkarz gospodarzy tak nieudolnie próbował ją wybić z linii bramkowej, że sam ją do własnej bramki skierował. Dynamika meczu od pewnego momentu wyraźnie spowolniła, chociaż to my częściej gościliśmy na połowie rywala, a w samej już końcówce w nasze szeregi wkradło się rozluźnienie, co skutkowało stratą gola po kontrze jaką wyprowadziła Brzezówka.

Finalnie bierzemy udany rewanż za mecz w rundzie jesiennej i dopisujemy do swojego konta kolejne 3 punkty. Brawo Wisłoka!