2 lata i 6 miesięcy więzienia dla byłych policjantów. Wyrok jest prawomocny

Sąd Okręgowy w Krośnie po rozpoznaniu apelacji utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji. Byli policjanci z KPP w Jaśle zostali skazani na 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności za wymuszenie i przyjęcie łapówki. Wyrok jest prawomocny.

 

W grudniu ubiegłego roku w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie dwóch były policjantów, którzy 3 październiku 2021 r. przekroczyli swoje uprawnienia i uzależniali wykonanie czynności służbowych od otrzymania korzyści majątkowej.

Sytuacja miała miejsce w Nowym Żmigrodzie. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle podczas pełnionej służby zatrzymali dwa busy na rumuńskich tablicach rejestracyjnych pod pretekstem przekroczenia dozwolonej prędkości, a następnie zażądali udzielenia w związku z pełnieniem funkcji publicznej korzyści majątkowej w łącznej kwocie 2000 zł od obywateli Rumuni. Zwrot dokumentów oraz umożliwienie im dalszej jazdy uzależnili od otrzymania korzyści majątkowej.

Sąd Rejonowy w Jaśle uznał oskarżonych Tomasza G. i Sławomira Ś. za winnych zarzucanego im czynu i wymierzył każdemu z nich karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, zasądził grzywnę w łącznej kwocie 3 tys. zł, a także solidarnie od oskarżonych na rzecz pokrzywdzonych odszkodowanie w wysokości 1000 zł na rzecz każdego z nich. Dodatkowo na rzecz oskarżonych zasądzono koszty postepowania. Na poczet kary sąd zaliczył okres tymczasowego aresztowania.

Sąd Okręgowy w Krośnie po rozpoznaniu apelacji utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji.

jaslo4u.pl