70-letni kierowca matiza potrącił na pasach 5-latka

 4 września uczniowie wrócili do szkół. W pobliżu placówek oświatowych ruch pieszych i pojazdów zdecydowanie się zwiększył. Pamiętajmy, żeby zwracać szczególną uwagę na poruszające się po drodze dzieci, aby uniknąć zdarzeń takich jak to, które miało miejsce dziś rano w Jabłonicy.

Nowy rok szkolny oznacza powrót dzieci i młodzieży do szkół. Pamiętajmy, aby edukować nasze pociechy w sprawie bezpiecznego poruszania się po drodze. Kierowcy pojazdów, którzy poruszają się w rejonach szkół i przejść dla pieszych muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz zmniejszeniu prędkości, zwłaszcza jeśli widzą na drodze dzieci.

Takie zachowanie jest szczególnie ważne i może pozwolić uniknąć groźnych w skutkach wypadków drogowych. Do jednego z takich zdarzeń doszło dziś około godz. 8.30, w Jabłonicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na przejściu dla pieszych, 70-letni kierowca matiza, potrącił 5-latka. Chłopiec wraz ze swoją mamą przeprowadzał rowery na drugą stronę drogi. W związku z odniesionymi obrażeniami został zabrany do jasielskiego szpitala.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Ponadto sprawcy wypadku zostało zatrzymane prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Skołyszynie.

450 272533

450 272534

KPP Jasło