Krushfest „Reaktywacja” w Jaśle już dzisiaj!

Fani ciężkiego brzmienia czekali na ten dzień aż cztery lata. Ku ich uciesze, po długiej przerwie, Krushfest znów zagości na „Przystanku Kwiatowa”. Na festiwalowej scenie wystąpią zespoły, które mogą pochwalić się statusem legend polskiej sceny rockowej i punkrockowej.

Historia Krushfestu sięga 2009 r. Z każdym kolejnym rokiem festiwal zyskiwał coraz większą renomę. Nic w tym dziwnego. Perfekcyjna organizacja w połączeniu z wysokim poziomem muzycznym sprawiły, że już kilka lat temu Krushfest można było zaliczyć do grona najlepszych imprez plenerowych w regionie. Wystarczy wspomnieć, że na festiwalowej scenie gościły takie formacje jak: Frontside, Acid Drinkers, Vader,  KSU, Decapitated, Hunter, czy też Nocny Kochanek.

Ostatnie cztery lata były dla organizatorów imprezy prawdziwym testem silnej woli. Najpierw przyszło im zmierzyć się ze skutkami pandemicznych obostrzeń. W 2022 r. problemem stał się z kolei brak wsparcia finansowego, jakiego do tej pory udzielały władze samorządowe Miasta Jasła. Ostatecznie jednak, po kilku latach przerwy Krushfest wraca na „Przystanek „Kwiatowa”.

Festiwal odbędzie się w najbliższą sobotę (9 września). Otwarcie bram zaplanowano na godz. 15:00. Muzyczne emocje rozpoczną się zaledwie dwa kwadranse później, kiedy na scenie pojawi się formacja 33Trzysta. Zadaniem zespołu rodem z Nowego Sącza będzie zaserwowanie publiczności solidnej porcji punka, utrzymanego w klasycznej konwencji. Po rozgrzewce przyjdzie czas na kapelę Comatherion, pierwszy tribute band zespołu Coma. Z każdą kolejną chwilą, na scenie będzie robić się coraz bardziej energetycznie. Sexbomba nakarmi publiczność nieśmiertelnymi dźwiękami z pogranicza punk rocka i rock and rolla. Następnie scenę opanują gospodarze festiwalu, doskonale znany jaślanom zespół Krusher, który ma już na karku ponad dwadzieścia lat aktywności scenicznej. Na deser fani ciężkiego brzmienia będą mogli zobaczyć w akcji zespoły o niezwykle imponującym dorobku muzycznym. Mowa rzecz jasna o formacjach Farben Lehre i Turbo.

Bilety na sobotni festiwal wciąż można nabyć w przedsprzedaży na stronie internetowej: http://www.krushfest.pl/bilety/?fbclid=IwAR07T4Rb8R1HzGBw1oxl3jOolCGjPtqsQUs3vS05vkcqqV589aOSpnu8rXk

jaslo4u.pl