Potrącenie pieszego. Mężczyzna miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, w którym ucierpiał pieszy. 54-latek z poważnymi obrażeniami trafił do krośnieńskiego szpitala. Mężczyzna miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17, w miejscowości Piotrówka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letnia kierująca citroenem, jadąc w kierunku Podniebyla, potrąciła 54-letniego pieszego.

Kierująca udzieliła mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwała na miejsce służby ratunkowe. 54-latek z poważnymi obrażeniami został przewieziony do krośnieńskiego szpitala. Kierująca była trzeźwa, natomiast pieszy miało około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że mgły, opady deszczu i szybciej zapadający zmrok, to elementy utrudniające bezpieczne poruszanie się po drogach - zarówno dla kierujących, jak też pieszych. Przypominamy zatem o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym. Ponadto, apelujemy do zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach nieoświetlonych, a także na odcinkach dróg pozbawionych chodników.

 

KPP Krosno