Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Żmigrodzie [ZDJĘCIA]

Dzisiaj, 11 listopada, po raz jedenasty mieszkańcy Nowego Żmigrodu uczcili Święto Niepodległości. To szczególne święto, upamiętniające 123 lata walki narodu polskiego o odzyskanie wolności, nabierało dodatkowego wymiaru w 105. rocznicę tamtych doniosłych wydarzeń.

Uroczystości, zainicjowane przez Wójta Gminy Nowy Żmigród, rozpoczęły się od uroczystego przemarszu ulicami Nowego Żmigrodu. Następnie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, po której uczestnicy przeszli na plac Kościuszki, pod pomnik miejscowego ruchu oporu AK-ZWZ. Tam, przy akompaniamencie muzycznym Orkiestry Dętej z Osobnicy, wspólnie odśpiewano hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". Nastepnie uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Żmigrodzie  odczytała apel pamięci, a przedstawiciele lokalnych władz, organizacji oraz służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem.

Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować grochówki wojskowej.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym, punktem uroczystości był wzruszający występ artystyczny, przygotowany przez nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Nienaszowie.

Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy, Grzegorz Bara, który serdecznie podziękował wszystkim zaangażowanym i przybyłym na to wyjątkowe Święto Niepodległości.

Dominika Żebracka

GALERIA: