Niosła pomoc innym, teraz sama jej potrzebuje

Kobieta z sercem na dłoni, niespożytą energią i dużym poczuciem humoru. Jest sołtysem wsi Sadki, działa w Parafialnym Zespole Caritas – to typ społecznika. Zawsze, jak tylko mogła, starała się nieść pomoc innym, a teraz sama tej pomocy potrzebuje – Te słowa najlepiej opisują moją ukochaną mamę Jolantę. Mama od lat leczyła się na nadciśnienie. Z bardzo dobrym skutkiem. Niestety, sierpniowe upały dały się jej we znaki. Po ogromnym skoku ciśnienia doznała wylewu krwotocznego! 

Przed tym tragicznym zdarzeniem, mama czuła się słabiej. Ciśnienie było wyższe, jednak przyjmowane lekarstwa pomagały. Wydawało się, że problemy ustępują i wszystko wraca do normy. Nic bardziej mylnego... To była cisza przed burzą!

Tamtej feralnej niedzieli mama szykowała się na imprezę rodzinną. Nagle poczuła zawroty głowy. Później było już tylko gorzej... Bełkotliwa mowa, paraliż lewej strony! Karetka odwiozła ją na OIOM!

Lekarze nie dawali nam nadziei, wylew okazał się bardzo rozległy. Ale mama się nie poddała! Po miesiącu wybudziła się ze śpiączki!

Mama dalej jednak przebywa na OIOMie. Niestety porażenie czterokończynowe się utrzymuje. Musimy zawalczyć o jej sprawność, tak jak ona zawalczyła o swoje życie! Aktualnie nie mówi, karmiona jest dojelitowo oraz została poddana tracheostomii.

Razem z rodziną, pragniemy zapewnić mamie najlepszy ośrodek rehabilitacyjny. Spędzi w nim wiele miesięcy, a może i lat. To wiąże się z ogromnymi kosztami, których nie jesteśmy w stanie udźwignąć. Niestety nie każdy ośrodek przyjmuje osoby w jej stanie, przez co poszukiwania były znacznie utrudnione... 

Dlatego z całego serca proszę o pomoc Was, ludzi dobrej woli! Niedawno walczyliśmy tu o każdą złotówkę dla małej Igi. Teraz to jej ciocia potrzebuje wsparcia. Dziękuję za każdą wpłatę! Wierzę, że dobro wraca!

LINK DO ZBIÓRKI: https://www.siepomaga.pl/jolanta-wygnal

 

big bcc7a8b1 5f47 4753 8305 4006222f7992

Angelika, córka / siepomaga.pl