Nowy Żmigród: Przekroczył „pięćdziesiątkę” – stracili prawa jazdy

Nowy Żmigród: Przekroczył „pięćdziesiątkę” – stracili prawa jazdy

Funkcjonariusze z jasielskiej grupy SPEED, czuwali nad respektowaniem przepisów przez użytkowników drogi wojewódzkiej nr 993. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących, którzy poruszali się zdecydowanie za szybko. Obaj zostali ukarani wysokimi mandatami oraz zostały im zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

W poniedziałek, policjanci z jasielskiej grupy SPEED patrolowali drogę wojewódzką nr 993 na terenie naszego powiatu i krośnieńskiego. Przy pomocy radiowozu nieoznakowanego wyposażonego w wideorejestrator skutecznie hamowali zapędy tych, którzy decydowali się łamać przepisy.

W trakcie służby zatrzymali dwa prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Pierwszy z nich, kierując motocyklem marki Triumph, pędził przez miejscowość Głojsce 115 km/h. Na jednośladzie przewoził także swojego 14-letniego syna. Mieszkaniec powiatu gdańskiego został ukarany mandatem w kwocie 2000 zł i 14 punktami karnymi.

Natomiast drugi, na ul. Dukielskiej w Nowym Żmigrodzie, jechał swoim suzuki z prędkością 102 km/h. Obywatel Węgier otrzymał mandat 1500 zł i 13 punktów karnych.

Policja do 20 czerwca br. będzie prowadzić akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Od 1 stycznia do 20 maja 2024 na polskich drogach doszło ogółem do 669 wypadków z udziałem użytkowników motocykli. Zginęło w nich aż 73 osoby a 629 zostało rannych.

Razem dbajmy o bezpieczeństwo na drogach !

450 291561

KPP Jasło