Wycieczka na lotnisko w Krośnie Koła Modelarskiego

Wycieczka na lotnisko w Krośnie Koła Modelarskiego

W dniu 8 czerwca 2024 roku młodzi pasjonaci modelarstwa z Koła Modelarskiego działającego przy Urzędzie Gminy Nowy Żmigród mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę podczas wycieczki na lotnisko w Krośnie.

 

W towarzystwie swoich rodziców oraz instruktora modelarstwa Jacka Krzyżaka, uczestnicy zostali oprowadzeni po lotnisku i hangarach przez pracownika lotniska, który jest zarazem instruktorem szybownictwa.

Podczas wizyty mieli okazję z bliska przyjrzeć się szybowcom i samolotom zgromadzonym na terenie lotniska, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich budowy, technik pilotowania oraz historii lotnictwa.

Nie zabrakło również emocjonujących atrakcji - podczas wycieczki odbywały się loty samolotów, szybowców oraz skoki spadochronowe, co z pewnością dostarczyło uczestnikom mnóstwo wrażeń.

Na zakończenie, największym hitem okazały się loty widokowe nad Krosnem i Nowym Żmigrodem, które na długo pozostaną w pamięci młodych entuzjastów lotnictwa.

Całe wydarzenie było możliwe dzięki wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działającej przy Urzędzie Gminy w Nowym Żmigrodzie, oraz zaangażowaniu Dyrektorki Gminnego Domu Kultury Pani Dominiki Jędrzejczyk - Wielgosz, jednocześnie fotoreportera całego wydarzenia.

Wycieczka nie tylko dostarczyła dzieciom mnóstwo radości, ale także znacząco poszerzyła ich wiedzę na temat fascynującego świata lotnictwa.

Młodzi pasjonaci modelarstwa z Koła Modelarskiego z Nowego Żmigrodu na pewno będą długo wspominać tę niezapomnianą przygodę na lotnisku w Krośnie. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych instytucji, dzieci mogły poznać z bliska fascynujący świat lotnictwa, który zawładnął ich serca.

Taka wycieczka nie tylko promuje zdrowe zainteresowania i rozwija pasje młodych ludzi, ale także integruje społeczność lokalną i pokazuje, jak ważna jest edukacja pozaszkolna. Dzięki takim inicjatywom dzieci mają okazję poszerzać swoją wiedzę i doświadczenia, co z pewnością pozytywnie wpływa na ich rozwój osobisty i społeczny.

 Dzięki takim inicjatywom jak wycieczka na lotnisko, młodzi ludzie mają szansę odkryć swoje pasje i talenty, które mogą okazać się kluczem do sukcesu w przyszłości. Warto, więc wspierać tego rodzaju działania i dawać dzieciom możliwość eksplorowania świata w sposób inny niż tradycyjna edukacja szkolna.

Dziękujemy wszystkim za udział oraz wsparcie w realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia, a szczególnie dziękujemy Panu Sławomirowi Czajkowskiemu, który uatrakcyjnił całe wydarzenie wykonując loty widokowe z naszymi modelarzami. 

 

 Dziękujemy  i już teraz zapraszamy do kolejnych spotkań modelarzy!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

448177017 856131689893473 5031345858373378216 n