Enej porwał publiczność w Skołyszynie [ZDJĘCIA]

Enej porwał publiczność w Skołyszynie [ZDJĘCIA]

W Skołyszynie znów królowały prozioki. W sobotę, na miejscowym stadionie sportowym mieszkańcy Skołyszyna i okolicznych miejscowości świętowali wspólnie tegoroczne Dni Gminy. Jak zwykle, nie zabrakło smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz dobrej muzyki. Oprócz lokalnych wykonawców i zespołów ludowych na scenie wystąpiła kapela Zbóje oraz formacja Enej. 

PROZIOKI 2024 58s

Zdjęcia z Dni Skołyszyna - Prozioki 2024 obejrzysz w FOTOGALERII

Impreza rozpoczęła się od występów utalentowanych artystów z gminy Skołyszyn oraz zespołów ludowych i folklorystycznych. Na scenie zaprezentowały się między innymi Lisowianaki i zespół Lischola. Zabawie przez cały czas towarzyszyły degustacje przepysznych tradycyjnych potraw i smakołyków, które przygotowały niezastąpione przy takich okazjach Koła Gospodyń Wiejskich. Na stołach królowały przede wszystkim prozioki. Małe placuszki z mąki pszennej z dodatkiem sody znikały z koszyków i miseczek w ekspresowym tempie. 

Gwoździem programu sobotniej imprezy były wieczorne koncerty. Najpierw na scenie wystąpiła kapela Zbóje. Publiczność bawiła się w najlepsze przy dźwiękach najpopularniejszych góralskich szlagierów.

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy na scenie pojawił się zespół Enej. Muzycy, których nikomu specjalnie nie trzeba przedstawiać, rozpoczęli swój występ od zagrania utworów z nowego albumu “Vesna”. Enej zagrał też swoje największe przeboje, wśród których znalazły się utwory: “Symetryczno - liryczna”, “Lili”, czy też “Tak smakuje życie”.

Zwieńczeniem sobotniej imprezy była dyskoteka pod gwiazdami.

jaslo4u.pl