55 zastępów straży pożarnej broni przed ogniem część sklepową

55 zastępów straży pożarnej broni przed ogniem część sklepową

Strażacy od dziewięciu godzin walczą z pożarem, który wybuchł w markecie budowlanym przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie. Na miejscu jest aż 55 zastępów straży pożarnych. Bronią przed ogniem część sklepową. Wspomagają się robotem gaśniczym Colossus. Sprzęt ten pomaga dotrzeć do trudnych i niebezpiecznych miejsc.

Do Krosna z pomocą w gaszeniu pożaru w Merkurym Markecie przybyło aż ponad 200 strażaków z całego województwa. Wciąż trwa akcja gaśnicza. Wysoka temperatura i wysokie zadymienie utrudnia działania gaśnicze. Strażacy robią wszystko, aby ogień nie rozprzestrzenił się na część sklepową. W celu poprawy jakości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych ratownicy używają robot gaśnicy Colossus z leżajskiej komendy straży pożarnej.

- Do Krosna dysponowany jest drugi tego typu robot gaśniczy z Małopolski. Collosus to zdalnie sterowane urządzenie – wyjaśnia bryg. Marcin Betleja z KW PSP w Rzeszowie. - Parametry sprzętu dają możliwość wykorzystania robota w miejsca, do których nie dotrze ratownik lub gdzie występuje duże zagrożenie dla ratowników np. zagrożenie wybuchem, zawaleniem obiektu, uwolnieniem niebezpiecznych substancji – podkreśla.

id

st. ogn. Przemysław Kulbida/KM PSP Rzeszów, KW PSP w Rzeszowie