Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla Powiatu Jasielskiego, obowiązujące 24 listopada 2025 r. Prognozy wskazują na niekorzystne warunki pogodowe, które mogą utrudniać poruszanie się oraz powodować lokalne przerwy w dostawach prądu.
Zawieje i zamiecie śnieżne – stopień 2 (80% prawdopodobieństwa)
Obowiązuje: od 24.11.2025 godz. 02:00 do 24.11.2025 godz. 16:00
IMGW prognozuje wystąpienie intensywnych zawiei i zamieci śnieżnych. Zjawiska te będą związane z opadami śniegu oraz silnym wiatrem wiejącym z południa i południowego zachodu.
-
Średnia prędkość wiatru: do 40 km/h
-
Porywy: do 80 km/h
Warunki mogą prowadzić do ograniczonej widoczności, trudnych warunków na drogach oraz tworzenia zasp.
Silny wiatr – stopień 1 (80% prawdopodobieństwa)
Obowiązuje: od 24.11.2025 godz. 05:00 do 24.11.2025 godz. 22:00
W naszym regionie prognozuje się również wystąpienie silnego wiatru.
-
Średnia prędkość: do 40 km/h
-
Porywy: do 80 km/h
Wiatr może powodować lokalne szkody, m.in. uszkodzenia linii energetycznych czy gałęzi drzew.
Apelujemy o ostrożność
Kierowcy powinni przygotować się na trudne warunki drogowe, a mieszkańcy na możliwe przerwy w dostawach energii. Warto zabezpieczyć rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr, oraz śledzić bieżące komunikaty pogodowe.




Dodaj komentarz