Gmina Nowy Żmigród otrzymała dofinansowanie na realizację działań związanych z ochroną ludności oraz obroną cywilną. W czwartek, 8 maja, podpisano umowę dotycząca przygotowania dokumentacji dla planowanej inwestycji.
Porozumienie zostało zawarte pomiędzy Gminą Nowy Żmigród a Skarbem Państwa reprezentowanym przez Wojewodę Podkarpackiego Teresa Kubas-Hul. Przedmiotem zadania jest opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla budowy magazynu zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie gminy.
W imieniu samorządu dokument podpisała Zastępca Wójta Gminy Nowy Żmigród Aleksandra Mrugał, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Elżbiety Piotrowskiej.
Projekt będzie realizowany w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. Łączna wartość zadania wynosi 61,5 tys. zł, z czego 49,2 tys. zł stanowi dofinansowanie zewnętrzne, natomiast pozostała kwota to wkład własny gminy.
Pozyskane środki umożliwią przygotowanie niezbędnej dokumentacji do dalszej realizacji inwestycji.
W 2026 roku województwo podkarpackie przeznaczy na zadania w ramach Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej aż 297 669 547 zł!

Fot. Agnieszka Skała /PUW Rzeszów


Komentarze
Komentarz tak typowy, że powinien być wykorzystywany jako przykład manipulacji w podręcznikach.
1. zasiać jakieś ziarno podejrzeń o niegospodarności,
2. napisać o "większości projektów" sugerując, że to jakieś duże zjawisko,
3. powiedzieć o pieniądzach podatników, żeby wzbudzić emocję społeczną...
... nie podać żadnego konkretnego przykładu takiego działania Gminy.
Nie ma czym się martwić, przecież pieniądze podatników.