Podpalił samochód w Równem. Trwają poszukiwania podpalacza

Do niecodziennego zdarzenia doszło na jednej z prywatnych posesji w Równem (gm. Dukla) przy ul. Pocztowej. W niedzielny wieczór (31 października) został podpalony samochód osobowy. Interweniowali strażacy, a sprawą podpalenia zajęli się policjanci.

- W niedzielę przed godziną 20:00 doszło do podpalenia samochodu osobowego, po czym sprawca oddalił się. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano wstępnie na kilkanaście tys. złotuch. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Na chwilę obecną sprawca podpalenia nie został jeszcze zatrzymany. - relacjonuje asp. szt. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

O zdarzeniu poinformowali również strażacy z OSP KSRG Równe:

- W dniu 31.10.2021r. o godz. 19:53 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu znajdującego się w pobliżu budynku mieszkalnego na ul. Pocztowej w naszej miejscowości. Po dojeździe na miejsce zdarzenia przystąpiono do gaszenia pożaru przy użyciu jednej linii gaśniczej piany ciężkiej. Następnie nasze działania polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia na czas prowadzonych czynności policyjnych. Do działań wyjechał zastęp GBARt Man w pełnej obsadzie.

Krosno112.pl