Ewakuacja w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie (posłuchaj)

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://nowyzmigrod24.pl/images/cwi

W ćwiczeniach  wybuchł symulowany pożar w jednej z klasopracowni na parterze budynku szkolnego. Osoby ewakuujące się po ogłoszeniu alarmu opuściły budynek udając się drogami ewakuacyjnymi na miejsce zbiórki, którym było boisko szkolne.

 

Ewakuacja rozpoczęła się o godzinie 9:30 zadysponowanych zostało siedem jednostek OSP z terenu Gminy Nowy Żmigród były to jednostki: OSP Skalnik dwa samochody, OSP Łysa Góra, OSP Nowy Żmigród , OSP Brzezowa, OSP Mytarz, OSP Mytarka, OSP Toki oraz jedna jednostka z JRG Jasło. W szkole przebywało około 350 uczniów oraz nauczyciele. Pierwsze jednostki przybyły na miejsce już o godzinie 9:40.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://nowyzmigrod24.pl/images/cwi2

Został zlokalizowany pożar w jednym z pomieszczeń na parterze, gdzie było całkowite zadymienie przenikało również na pierwsze piętro. Na wszystkich trzech kondygnacjach znajdowały się osoby poszkodowane, które strażacy z biegiem czasu po przeszukaniu tych pomieszczeń ewakuowali na zewnątrz, pierwszej pomocy przedmedycznej udzielili strażacy z OSP Łysa Góra. W tych działaniach brały również udział służby medyczne z Gminnego ośrodka zdrowia w Nowym Żmigrodzie, oraz policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://nowyzmigrod24.pl/images/cwi1

Obserwatorami tej ewakuacji byli komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle starszy brygadier Wiesław Latoszek , dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle bryg. Marek Górniak, Wójt Gminy Nowy Żmigród Krzysztof Augustyn, inspektor ochrony przeciwpożarowej Wioletta Sztelma. Organizatorem całej akcji był Komendant Gminny Adam Durał.

Wójt Gminy Krzysztof Augustyn

 

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI:

komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle starszy brygadier Wiesław Latoszek

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://nowyzmigrod24.pl/images/cwi3