Nowy ambulans do transportu sanitarnego dla Gminnego Ośrodka Zdrowia oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

który został wyposażony zgodnie ze wszystkimi normami i wymogami przewidzianymi dla karetek transportowych tj. m.in.: krzesełko kardiologiczne, wysokiej klasy nosze.

Obecnie na stanie jest Fiat Doblo który ma 10 lat i przeszło 500000 km przebiegu. Powoli trzeba zastępować go nowym. Do postępowania przetargowego nie doszłoby, gdyby nie finansowe wsparcie Gminy Nowy Żmigród, która przekazała w formie dotacji celowej kwotę 83 tys. zł. na sfinansowanie zakupu karetki. Pozostałą części sfinansował Ośrodek Zdrowia w Nowym Żmigrodzie. Całkowity koszt zakupu samochodu to 167 475 zł.

-Mając na uwadze dobro mieszkańców gminy, jak również w trosce o ich bezpieczeństwo i zdrowie, Gmina Nowy Żmigród włączyła się do inicjatywy zakupu karetki pogotowia. Ośrodek Zdrowia dostał nowy ambulans sanitarno-transportowy marki Volkswagen Caddy. W tym miejscu chciałbym również podziękować Radzie Gminy za przychylność i przekazanie środków.  – mówi Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara

 – Nie było cienia wątpliwości, że to potrzebny wydatek – mówił kierownik Ośrodka Zdrowia Grzegorz Pers, przypominając że karetka służyć będzie nie tylko mieszkańcom Gminy Nowy Żmigród ale również dla pacjentów z Gminy Krempna, Dębowiec oraz Osiek Jasielski. Z tego miejsca również chciałbym podziękować Wójtowi, Radzie Gminy oraz wszystkim tym którzy przyczynili się do zakupu tej nowej karetki.