Nowa Dacia Duster 4x4 dla Ośrodka Zdrowia w Nowym Żmigrodzie [ZDJĘCIA]

Nowa Dacia Duster 4x4 dla Ośrodka Zdrowia w Nowym Żmigrodzie [ZDJĘCIA]

Ośrodek Zdrowia w Nowym Żmigrodzie zainwestował w nowy pojazd, który ma przynieść korzyści zarówno personelowi medycznemu, jak i pacjentom. Po piętnastu latach służby i przekroczeniu granicy 500 tysięcy km. przebiegu, stary samochód został zastąpiony nowym modelem Dacia Duster 4x4. Decyzja o zakupie nowego pojazdu była konieczna z uwagi na potrzebę zapewnienia niezawodnego środka transportu dla pielęgniarek środowiskowych oraz lekarskich wizyt domowych.

Zakup został sfinansowany ze środków własnych Ośrodka Zdrowia. Koszt zakupu samochodu to 109 000 zł. z czego 10 000 zł. zostało pozyskane ze sprzedaży starego samochodu. Ze środków własnych Ośrodek Zdrowia wydał 99 000 zł.

Kierownik Ośrodka Zdrowia Grzegorz Pers:

Nasz stary samochód służył nam przez piętnaście lat i zaczął sprawiać coraz więcej problemów technicznych. Zależało nam na zapewnieniu bezpiecznego i niezawodnego transportu dla naszego personelu medycznego dlatego postanowiliśmy zainwestować w nowy pojazd.

Dlaczego wybraliście model Dacia Duster 4x4?

Dacia Duster 4x4 okazała się idealnym rozwiązaniem dla naszych potrzeb. Jako ośrodek zdrowia zlokalizowany w terenie górzystym, często musimy poruszać się po trudnych drogach, zwłaszcza podczas złej pogody czy zimy. Napęd 4x4 pozwoli nam dotrzeć do pacjentów nawet w najbardziej odległych i trudno dostępnych miejscach.

Jakie są plany rozwoju Ośrodka Zdrowia w Nowym Żmigrodzie w najbliższych miesiącach?

 Nasz ośrodek stale dąży do poprawy jakości świadczonych usług medycznych oraz warunków pracy dla personelu. W tym roku skupiamy się przede wszystkim na remontach i modernizacji naszych budynków, aby zapewnić naszym pacjentom jeszcze lepsze warunki oraz dostęp do nowoczesnych usług.

Czy może Pan podzielić się szczegółami dotyczącymi planowanego remontu?

Tak, w tym roku planujemy przeprowadzić kapitalny remont z termomodernizacją budynku A. Jest to kluczowy krok w naszych działaniach mających na celu poprawę komfortu pacjentów i personelu. W ramach remontu przeniesiemy poradnię ginekologiczną do pomieszczeń, które wcześniej zajmowała rehabilitacja. Będzie to nowoczesny gabinet wyposażony w najnowszy sprzęt medyczny, co umożliwi świadczenie wysokiej jakości usług pacjentom. Z tego miejsca pragnę bardzo serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Grzegorzowi Barze oraz Radzie Gminy Nowy Żmigród za wsparcie finansowe tej inwestycji.

Czy może Pan opowiedzieć o dotychczasowych osiągnięciach Ośrodka Zdrowia w Nowym Żmigrodzie?

Jestem dumny z dotychczasowych osiągnięć naszego ośrodka. Zakończyliśmy już remont budynku B, w którym znajduje się nowoczesna rehabilitacja. Nasz personel medyczny stale podnosi swoje kwalifikacje, a my inwestujemy w nowoczesny sprzęt medyczny, aby zapewnić naszym pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym poziomie.

Dziękuję za rozmowę oraz chęć podzielenia się osiągnięciami i dalszymi planami.

 GALERIA:

DSC 4458