Mateusz Lechwar i Adam Berkowicz radnymi Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Mateusz Lechwar i Adam Berkowicz radnymi Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego z powiatu jasielskiego zdobyli Mateusz Lechwar z listy KW PiS oraz Adam Berkowicz z listy KW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy.

sejmik24 23

W okręgu wyborczym nr 5 do Sejmiku Województwa Podkarpackiego mandat zdobyli: Jerzy Borcz (KW PiS), Monika Brewczak (KW PiS), Mateusz Lechwar (KW PiS), Joanna Bril (KW PiS), Adam Śnieżek (KW PiS), Adam Berkowicz (KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy), Dariusz Sobieraj (KKW Trzecia Droga Polska 2050 - Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz Bronisław Baran (KKW Koalicja Obywatelska).

Z powiatu jasielskiego najwięcej głosów uzyskał Mateusz Lechwar. Miał trzecie miejsce na liście. Na 34-latka zagłosowało 10 345 osób. 67-letni Adam Berkowicz z "jedynki" otrzymał 10 275 głosów poparcia.

Z okręgu wyborczego nr 5 na kandydatów do sejmiku głosowali mieszkańcy miasta Krosna, powiatu bieszczadzkiego, brzozowskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego oraz sanockiego.

O dużym sukcesie może mówić Małgorzata Buba. Kandydatka z komitetu Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – PSL mimo, iż nie uzyskała mandatu, miała drugi największy wynik na swojej liście, zaraz po Dariuszu Sobieraju. Z miejsca 6. zdobyła 3334 głosy. To był jej pierwszy start w wyborach samorządowych. Podobnie Katarzyna Kaszowicz z Bączala Górnego, która startowała w wyborach z komitetu PiS. Z 7. miejsca na liście otrzymała 5258 głosów. 

Antoni Pikul z komitetu Koalicji Obywatelskiej tym razem nie otrzymał mandatu. Zdobył 4982 głosy. Z komitetu Ruchu Obrony Polski do sejmiku stratowała Edyta Węgiel z Sądkowej. Uzyskała 195 głosów. Jerzy Ziomek z komitetu Wyborczego Lewicy również nie zdobył mandatu. Zagłosowało na niego 495 osób. Z Komitetu Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy z pozycji nr 5 niewiele głosów otrzymała Kornelia Mistachowicz z Czeluśnicy. Na 28-latkę zagłosowało 335 wyborców.

 

jaslo4u.pl